Szynki iberyjskie

 • Cena

 • Wyświetlanie jednego wyniku

  Jamón ibérico, czyli szynka iberyjska, jest absolutnym numerem 1 wśród szynek dojrzewających. Pozyskiwana jest z wieprzowiny, pochodzącej z mięsa specjalnie hodowanych świń rasy iberyjskiej. Rasa ta ma bardzo zdrową i zróżnicowaną dietę, mającą wpływ na późniejszą jakość wieprzowiny.  Możliwość swobodnego wypasu i dużej powierzchni, jaką mają do dyspozycji zwierzęta, ma szczególne i kluczowe znaczenie na późniejszy smak szynki. Szynka iberyjska charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Wytwarzana ze szczególną troską o jej walory smakowe, zapachowe i wizualne, jest produktem koneserskim i podlega organizowanym notom degustacyjnym. Jej tajna, przekazywana z pokolenia na pokolenie receptura, jest pilnie strzeżona i bardzo cenna dla lokalnych producentów. Tę wyjątkową przekąskę można spożywać bez dodatków, pokrojoną w cieniutkie plasterki albo w formie tapas do wina. Szynka iberyjska znakomicie komponuje się zarówno z winem czerwonym czy białym, ale również z innymi trunkami, np. z szampanem.

  Co sprawia, że iberyjska szynka jest tak wyjątkowa?

  Szynka dojrzewająca jest produktem regionalnym, chronionym przez prawo unijne. Istnieją  jedynie 4 obszary w Hiszpanii, w których są odpowiednie warunki klimatyczne i geograficzne, gdzie producenci wytwarzają ten rodzaj wędliny. W ocenie klasyfikującej ją w najlepszych rankingach światowych jest brany pod uwagę sposób jej produkcji i jakość pożywienia, którą spożywały zwierzęta przed ubojem, a także ich rasa (czystość krwi). Najwyżej oceniana jest jamón de bollota, ponieważ zwierzę, z którego ją wykonano, odżywiało się tylko żołędziami. Kolejne rodzaje szynki dojrzewającej to szynka wytwarzana ze świń, które dokarmiane były certyfikowanymi paszami. Rodzaj szynki ma wpływ oczywiście na jej cenę i właściwości smakowe.

  Szynka iberyjska, gdzie kupować?

  Szynka dojrzewająca w słonecznej Hiszpanii to niekwestionowany rarytas, który osiągnął spektakularny sukces w całej Europie. Przysmak ten uznawany jest za bardzo luksusowy i prestiżowy, chętnie wykorzystywany jako tapas podczas eleganckich spotkań towarzyskich. Można ją zakupić w dobrych sklepach, jednak najlepiej w takich, które specjalizują się w daniach hiszpańskich i mają sprawdzone źródła importu.

  Zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą szynek iberyjskich, dostępnych w naszym sklepie. Nasza oferta jest regularnie aktualizowana i wzbogacana o nowe produkty. Towar, który Ci oferujemy pochodzi od sprawdzonych, renomowanych producentów oryginalnych wyrobów hiszpańskich. Proponujemy atrakcyjne ceny, adekwatne do jakości produktów. Pozwól sobie na prawdziwą kulinarną ucztę i spróbuj prawdziwych, hiszpańskich szynek dojrzewających. Ciesz się ich smakiem w najlepszym towarzystwie przyjaciół i rodziny. Polecamy jamón ibérico jako idealną przystawkę z kieliszkiem ulubionego wina. Profesjonalizm oraz pasja sprawiają, że możemy pochwalić się licznymi opiniami, którymi podzielili się nasi zadowoleni klienci. Zapraszamy do dołączenia do naszego grona entuzjastów ekskluzywnych, hiszpańskich wędlin.