Degustacja wina

Lubisz wino, a może chcesz poznać świat aromatów i bukietów smakowych tych wyjątkowych trunków? Oferujemy możliwość degustacji wina w Warszawie, dając naszym klientom dostęp do wysokiej klasy trunków sprowadzanych do Polski prosto z Hiszpanii. W wyborze konkretnego szczepu czy rocznika podpowiedzą Ci nasi wykwalifikowani pracownicy. Zapraszamy do naszego lokalu!

 

Degustacja wina – Ursus, Warszawa

Degustacja wina zawsze jest ekscytującą przygodą, a zwłaszcza jeśli wcześniej nie mieliśmy okazji skosztować danego produktu, czy też szczepu lub rozlewu. Nie bez powodu wino uznaje się za tak szlachetny napój – jego wytwarzanie pozostaje bardzo skomplikowanym i długotrwałym procesem, a różnice na poszczególnych etapach produkcji zawsze wpływają na smak, nieraz również aromat trunku. Dlatego dla wielu osób zakup konkretnej butelki to istotna decyzja. Nie trzeba jednak podejmować jej “na ślepo”, ponieważ oferujemy degustację wina w Warszawie przed zakupem – lub jeśli po prostu masz ochotę poznać nowe smaki.

 

Degustacja wina w Warszawie – dlaczego warto spróbować?

Alkohole są ważnym dodatkiem do wielu wydarzeń, jednak rzadko to one stanowią ich główny element. Czasami nie zwracamy uwagi na to, co pijemy, rozproszeni okolicznościami, tymczasem na degustacji możesz się skupić na lampce aromatycznego trunku i spokojnie analizować jego nuty zapachowe, smak na języku i finisz, a także klarowność. Dzięki temu picie wina staje się jeszcze bardziej ekscytującym doświadczeniem.

Przed zakupem hiszpańskiego wina w naszym sklepie możesz skorzystać także z nieocenionej pomocy profesjonalnego sommeliera, który na podstawie krótkiego wywiadu pomoże Ci dobrać butelkę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania – zarówno pod względem smaku, przeznaczenia i budżetu. Umożliwiamy spróbowanie trunku w cenie zakupu!

 

Hiszpania w Warszawie – degustacja wina z sommelierem

Organizujemy profesjonalne degustacje wina w Warszawie, które są prowadzone przez sommeliera z Hiszpanii. To wyjątkowa okazja przede wszystkim, by poznać bardzo dobre trunki, które zaskakują swoimi walorami smakowymi i zapachowymi – jednak to nie wszystko. Mianowicie degustacja wina jest świetną okazją nie tylko do spróbowania napoju, ale poznania interesujących faktów dotyczących różnorodnych gatunków, regionów uprawy winorośli czy historii spożywania tego alkoholu. Sommelier może również podpowiedzieć, z jakimi przekąskami lub daniami łączyć konkretne odmiany, jak profesjonalnie degustować wino i nie tylko. To również bardzo interesujące przeżycie, dlatego jest polecane miłośnikom omawianego trunku.

Nawet jeśli niewiele wiesz o winie, a nawet dopiero przekonujesz się do jego smaku – wybranie się na degustację wina w Warszawie będzie doskonałym pomysłem, żeby lepiej poznać poszczególne gatunki, ale przede wszystkim miło spędzić czas i – kto wie – być może odkryć nową pasję.

Poza samym piciem wina nieraz poruszamy także kwestie prawidłowego degustowania. Wyróżnia się bowiem wina białe, różowe oraz czerwone i każde z nich powinno być pite w innym naczyniu. Kieliszki są także istotne, jeśli próbuje się trunki musujące (np. hiszpańską Cavę). Dlaczego “szkło” jest takie ważne? Przede wszystkim chodzi o to, jaka powierzchnia tafli wina będzie mieć kontakt z powietrzem. Jego wpływ sprawia, że powstają interesujące aromaty, a smak trunku na swój sposób “wygładza” się. Wspomniana powierzchnia najczęściej jest niewielka w przypadku serwowania win musujących, ponieważ dzięki temu bąbelki dłużej utrzymują się w płynie.

 

Degustacja wina – Ursus, Warszawa – zapraszamy do nas!

Nasza firma powstała z miłości do Hiszpanii oraz interesujących smaków i aromatów, dlatego możesz u nas znaleźć wyłącznie produkty wysokiej jakości. Każde wino z naszej oferty jest alkoholem wysokiej klasy, dlatego możesz mieć pewność, że degustacja będzie satysfakcjonująca. Zachęcamy także do sprawdzenia innych produktów z naszej oferty – możesz u nas kupić hiszpańskie szynki, sery czy oliwki, a także zamówić tapas na imprezę okolicznościową lub romantyczny wieczór w domu.

Chcesz uzyskać więcej informacji o degustacji wina w La Tienda Española?